Szachy w szkole

Edukacja przez szachy w szkole

W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła przystąpiła do projektu Edukacja przez Szachy. Zajęcia obowiązkowe rozpoczęły się w trzech pierwszych klasach. Obecnie projekt jest kontynuowany w klasach drugich. W projekcie uczestniczy 78 uczniów. Ponadto prowadzone są nieobowiązkowe zajęcia szachowe dla osób zainteresowanych z pozostałych klas. Na te dodatkowe zajęcia uczęszcza 115 uczniów. Oprócz w/w zajęć szkoła jest organizatorem turniejów szachowych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ponadto dzieci uczestniczą w wielu zawodach na szczeblu miejskim, wojewódzkim, ogólnopolskim a nawet w eliminacjach mistrzostw Europy i świata.

***

W ramach projektu "Szachy w szkole"  od października 2014 roku, młodzi szachiści z klas II walczyli w turnieju szachowym o tytuł "Mistrza Klasy". Mistrzostwa zakończyły się  stycznia r., zwycięzcy otrzymali puchary, a pierwsze trzy osoby z każdej klasy medale i dyplomy. Wszyscy uczestnicy dostali słodkie upominki.

Wyniki przedstawiaja się następująco:

Klasa IIa:

I miejsce: Gabriel Panasiuk

II miejsce: Oliwier Turowski

III miejsce: Gabriel Boryszewski

Klasa IIb:

I miejsce: Zofia Rynkiewicz

II miejsce: Małgorzata Dylnicka

III miejsce: MArtyna Trochimczuk

Klasa IIc:

I miejsce: Hubert Sawicki

II miejsce: Szymon Cymbor

III miejsce: Igor Kalinowski

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zobacz więcej - PDF