Kotka Milusia

Świetlicę szkołyodwiedziły dzieci z Przeszkola na zaproszenie pań Moniki Serokin i Justyny Piesieckiej.

Panie przeprowadziły teatrzyk Kamishibai.

DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

CZY ZNASZ TWÓRCZOŚĆ

oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Eksperymenty

21 grudnia świetlicę szkolną odwiedziły dzieci z Przedszkola Nr 21. Dzieci podczas zajęć mogły razem z panią J. Piesiecką i M. Serokin zrobić wulkan.

123432aaa 123456abc

Literatura niemiecka

Dzieci ze świetlicy szkolnej klasa III B wraz z pania Moniką Serokin i wychowawczynią Marzanną Szpiczką odwiedziły 15 listopada Bibliotekę Pedagogiczną. Dzieci uczestniczyły w zajęciach czytelniczych pt.,,Każdy jakiś talent ma''.Odkrywamy swoje zdolności z bohaterami książki Straszna piątka / Wolf Erlbruch. Celem zajęć jest wspieranie kompetencji czytelniczych uczniów metodą zabawową wykorzystując wybrane książki z niemieckojęzycznej literatury dziecięcej w przekładzie na język polski oraz zapoznanie dzieci z wartościową niemiecką literaturą dziecięcą.

zdjęcia:

Poranne czytanie

W Szkole Podstawowej Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku odbyło się spotkanie uczniów klas I – III z panią Danutą Tarasewicz – mamą uczennicy pierwszej klasy. Uroczystość miała miejsce w świetlicy szkolnej. Pani Danuta z zamiłowania pisze opowiadania i bajki dla dzieci, jest osobą bardzo żywiołową i ma świetny kontakt z dziećmi. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali, czytanej przez gościa bajki pt. „W poszukiwaniu ogonka”. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy za cierpliwość i poświęcony czas.

Spotkanie z przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego

Dnia 23 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku odbyło się w świetlicy szkolnej spotkanie uczniów klas I - III z panią Anną Baranik – pracownicą Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Na wstępie zajęć zostały omówione podstawowe zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się na drodze oraz właściwego zachowania się w rejonach przejść dla pieszych. Dzieci dowiedzieli się o zasadach bezpiecznego przemieszczania się pieszo, podróżowania samochodem, autobusem oraz rowerem. Następnie na specjalnych matach dzieci mogły w praktyce przećwiczyć bezpieczne przechodzenie przez jezdnię. Uczniom, by mogły utrwalać przekazaną wiedzę poprzez zabawę pracownicy WORD w Białymstoku przekazali elementy odblaskowe i kolorowanki o tematyce wychowania komunikacyjnego.

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM POWIATOWEJ STACJI SANITARNO - EPIDEMIOLOGICZNEJ

Dnia 16.10.2017 roku w Szkole Podstawowej nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku odbyło się w świetlicy szkolnej spotkanie uczniów klas I - III z panem Grzegorzem Krukiem z Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Białymstoku. Na wstępie pan opowiedział czym zajmuje się i jakie pełni zadania Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna. Potem w ciekawy sposób, poprzez zabawę i rozwiązywanie zagadek oraz rebusów przedstawił jak powinno się prowadzić zdrowy styl życia. Nie tylko zdrowe odżywianie , lecz dużo aktywności ruchowej, zwłaszcza na świeżym powietrzu, higiena osobista oraz nie spożywanie używek (tj. papierosów, alkoholu i dopalaczy) wpływa na dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne naszego organizmu. Na zakończenie spotkania na wszystkich czekała miła niespodzianka i dzieci obiecały lepiej dbać o swoje zdrowie. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze a dzieci podziękowały za wizytę.

Wieczorek literacki

8 grudnia gościliśmy panią Danutę Tarasewicz na wieczorku literackim zorganizowanym przez panie z świetlicy: Justynę Piesiecką, Monikę Serokin i panią Maję Rogala- nauczyciela klas IV. Ta inicjatywa miała na celu propagowanie czytelnictwa, a także zachęcenia do samodzielnego pisania opowiadań.

IMG 20171208 170405 IMG 20171208 170516