Stypendia dla uczniów uzdolnionych artystycznie na rok 2011

Kmieć Oliwia- lat 9, uczennica III klasy Szkoły Podstawowej im. W. Broniewskiego w Zespole Szkół nr 5 w Białymstoku. Jest niezwykle uzdolnioną uczennicą o wszechstronnych zainteresowaniach. Odznacza się ponad przeciętnymi zdolnościami koordynacji muzyczno- ruchowej. Do największych osiągnięć można zaliczyć: I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego „City of Dance” Białystok, II miejsce w Krajowych Mistrzostwach International Dance Organization oraz w Krajowych Mistrzostwach Polski IDO HIP- HOP miejsce I. Umiejętności taneczne zostały dostrzeżone i nagrodzone przez sędziów IDOL- OPEN Radom 2010-II miejsce, w XXVIII Międzynarodowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego 2010- zdobyła II miejsce. Oliwia ma również na koncie występy w TVP Białystok w programie „Studio Weekend” oraz w programie „MAM TALENT” w telewizji TVN.

Pytel Julia- lat 8, uczennica II klasy Szkoły Podstawowej nr 5 im. W. Broniewskiego w Białymstoku. Jest niezwykle uzdolnioną uczennicą o wszechstronnych zainteresowaniach. Odznacza się ponadprzeciętnymi zdolnościami koordynacji muzyczno- ruchowej, dynamiczności i naturalnością ruchu. Juli swoje umiejętności i talent taneczny rozwija od 5 roku życia w Akademii Tańca „Szał” w Białymstoku. Do największych osiągnięć można zaliczyć: Międzynarodowy Festiwal Tańca Nowoczesnego „City of Dance” Białystok- I miejsce, Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization- II miejsce, Krajowe Mistrzostwa Polski IDO HIP- HOP – I miejsce, wraz z grupą osiągnęła spektakularny sukces zajmując III miejsce na IDO Dance World Championship HIP- HOP w Bachum w Niemczech. Formacja „MINI”, w której tańczy Julia ma na swoim koncie występy w TVP Białystok w programie „Studio Weekend” oraz w programie „MAM TALENT” w telewizji TVN.

Pisanko Paulina Nicole- lat 16, uczennica IV Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku, wcześniej uczennica Szkoły Podstawowej nr 5 w Białymstoku. Brała czynny udział w wielu zadaniach, turniejach tanecznych organizowanych w szkole i poza szkołą. Do osiągnięć Pauliny należą m.in.: II miejsce w XXV Międzynarodowym Festiwalu Tańca Młodzieżowego w Wasilkowie w kategorii Hip Hop duety do lat 15, II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Tańca Młodzieżowego w Wasilkowie w kategorii disco solo do lat 11, I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Tańca Młodzieżowego w Wasilkowie w kategorii Hip Hop duety do lat 11, I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Tańca Młodzieżowego w Wasilkowie w kategorii Hip Hop solo, I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Disco i Break Dance w Bydgoszczy w kategorii disco duety, I miejsce w Otwartym Pucharze Polski w Tańcu Hip Hop i Electric Boogie w Inowrocławiu w kategorii Hip Hop solo do lat 11.

artykuł na stronie Urzędu Marszałkowskiego