01slaider1.jpg01slaider3un.jpg7slaider8.jpg8slaider9.jpg9slaider11.jpg

Mobilność partnerów z projektu Erasmus +

 7-11.02.2022 r. Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku miała okazję gościć w swoich progach młodzież i nauczycieli z trzech krajów: Turcji, Chorwacji i Węgier. Wizyta ta to jedna z mobilności realizowanych w projekcie Erasmus+ współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach sektora edukacji szkolnej, partnerstwa strategiczne – współpraca szkół - Akcja KA229 pod hasłem "Szlakiem architektury regionu, w którym mieszkam", "The trail of architecture of the region we live in”

Podczas 5 dniowej wizyty uczniowie razem z uczniami mieli możliwość poznać Białystok oraz dowiedzieć się interesujących rzeczy o naszych zabytkach i architekturze regionu. Po przywitaniu gości przez Dyrektora Szkoły Bogdana Wróbla młodzież z państw partnerskich miała możliwość zapoznania się z uczniami naszej szkoły na zajęciach integracyjnych. Odbyła się także dyskusja o tradycjach naszego regionu jak i regionu gości. Następnie razem z przewodnikiem turystycznym ruszyliśmy na wycieczkę po Białymstoku zatytułowaną ,, Szlakiem architektury’’. W czasie jej trwania goście mieli okazję poznać historię starych Bojar, w tym historię drewnianej architektury tej dzielnicy oraz obejrzeć obiekty, które są dowodem wielokulturowości naszego miasta. Zwiedziliśmy Centrum Kultury Muzułmańskiej przy ul. Piastowskiej 13, Pałac Branickich, Kościół Farny, Ratusz, Cerkiew Św. Mikołaja.

Po więcej zdjęć zapraszamy na szkolnego Facebooka oraz na Facebooka projektowego
https://www.facebook.com/Szko%C5%82a-Podstawowa-NR-5-im-W%C5%82adys%C5%82awa-Broniewskiego-w-Bia%C5%82ymstoku-736236563090877/

https://www.facebook.com/The-trail-of-architecture-of-the-region-we-live-in-Erasmus-101492441832098/