Międzynarodowe warsztaty w ramach projektu Erasmus + ,,Szlakiem architektury regionu w którym mieszkam’’ pt. ,,Techniki wykonywania modeli obiektów architektonicznych’’

157779715 2845629495705717 7142750129076706269 n

Dnia 5 marca 2021 r. odbyły się międzynarodowe warsztaty w ramach projektu Erasmus+

,,Szlakiem architektury regionu w którym mieszkam’’ pt. ,,Techniki wykonywania modeli obiektów architektonicznych’’ przeprowadzone przez nauczycieli Szkoły Podstawowej Nr 5 panią Elżbietę Sorkowską i Emilię Radziwońską. Warsztaty odbyły się się na platformie Zoom.

Uczestniczyło w nich 80 uczniów i 10 nauczycieli ze szkół z Polski, Chorwacji, Turcji i Węgier. Obecni byli także wszyscy koordynatorzy projektu.

Podczas zajęć można było dowiedzieć się, zobaczyć i poznać techniki plastyczne niezbędne do wykonania modeli poszczególnych budynków które będą w przyszłości tworzone w ramach projektu Erasmus + przez wszystkich uczestników projektu. Pani Ela po kolei tłumaczyła i prezentowała techniki wykonywania konstrukcji różnych budowli: budowle recyklingowe, oklejone bandażem gipsopwym (opaską), techniką papiero-plastyki. Przedstawione zostały materiały plastyczne które można wykorzytać w takich działaniach. Były to m.in.: farby akrylowe, tektury różnej grubości, glina samoutwardzalna, gips, klej na gorąco.

Uczniowie ze szkół partnerskich mieli także możliwość nawiązania nowych znajomości, poznania się nawzajem. W tym celu zostali porozrzucani do tzw. pokoi, w których mogli popracować w grupach i wymienić się swoimi doświadczeniami.