Grzeczni od święta i na co dzień

W klasie 3f savoir - vivre jest nam coraz bardziej znany. Zawsze wiemy, kiedy należy powiedzieć „dzień dobry”, „dziękuję”, „proszę”, czy „przepraszam”. Cały czas jednak powiększamy swoją wiedzę i tym razem – w związku ze zbliżającymi się świętami – poznawaliśmy maniery panujące przy stole. Po przyswojeniu całej teorii nie było innego wyjścia – musieliśmy wypróbować nowo nabyte umiejętności w praktyce! Dlatego też sala nr 1 zamieniła się w kuchnię, a następnie restaurację, w której jedliśmy nasze ulubione, samodzielnie przygotowane kanapki.

IMG 20171211 112418 Kopiowanie

Mali konstruktorzy

Uczniowie klasy 3f z okazji mikołajek przenieśli się do magicznej krainy klocków Lego. Z zachwytem podziwiali wielkoformatowe konstrukcje przedstawiające starożytne budowle, sceny z różnych bajek, czy elementy architektury miejskiej. Największe wrażenie wywarł na wszystkich potężny, 18-metrowy Titanic, który zbudowano z 500 000 klocków! Po wystawie przyszedł czas na samodzielne budowanie, konstruowanie i – oczywiście – zabawę!

IMG 20171206 094641 Kopiowanie

Bezpieczna droga do szkoły

Wymarzona droga do szkoły to przede wszystkim taka, która jest BEZPIECZNA. Wiedzą o tym doskonale nasi uczniowie, którzy noszą przy sobie specjalne odblaski. W klasie 3f w tym roku dominują opaski odblaskowe – nagroda w ogólnopolskim konkursie „Bezpieczna droga do szkoły”. Gratulujemy świecenia dobrym przykładem!

IMG 20171117 105547 Kopiowanie

Mikołajki w krainie klocków Lego

klockiZ okazji "mikołajek” klasa 3c postanowiła wybrać się na wystawę klocków Lego. Zabawa trwała ponad 2 godz. Na samym początku podziwialiśmy  wszystkie wspaniałe konstrukcje, ale chyba najbardziej okazałą była budowla statku Titanic. „Achom!” i „Ochom!” nie było końca… Następnie sami bawiliśmy się w inżynierów na dużej budowie, gdzie materiałem były niesamowite ilości i rodzaje klocków. Na koniec obejrzeliśmy filmik na temat możliwości konstrukcyjnych Lego. Ale nie był to koniec niespodzianek! Po powrocie do szkoły otrzymaliśmy super przesyłkę od Mikołaja a w niej specjalny list i mniam – pyszne pierniczki! Później jeszcze batoniki… lizaki… i jeszcze wiele innych niespodzianek.

To był naprawdę niezwykły dzień!

Mikołaju nasz!

mikołajKlasy 3a i 3c nie mogąc doczekać się Świętego Mikołaja postanowiły wyjechać mu naprzeciw. W tym celu pojechały na Mazury. Wycieczka była niesamowita. Na początku trasy odwiedziliśmy muzeum i zamek krzyżacki w Kętrzynie. Następnie spędziliśmy kilka godzin w prawdziwej fabryce świątecznych bombek. To była niesamowita przygoda. W niepozornym domu na trzech piętrach znajdowało się całe królestwo Mikołaja. Niewielki zastęp elfów i innych pomocników Mikołaja pracował nad produkcją. Nie mieliśmy wyjścia, musieliśmy pomóc! Dmuchaliśmy zatem szklane bańki, ozdabialiśmy je, suszyliśmy, pisaliśmy listy, pieczętowaliśmy je aby wreszcie trochę ochłonąć na piętrze samej Królowej Zimy, oj było mroźnie! Musieliśmy jednak być tam bardzo cichutko, bo właśnie uciął sobie tam drzemkę sam Mikołaj, gdybyśmy go zbudzili …była by draka a wiadomo, że tylko grzeczni dostają prezenty. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej …zachęcamy do wyjazdu. Nic więcej nie możemy powiedzieć, bo to tajemnica. Ale atrakcji była masa!

Wolność kocham i rozumiem!

wolność

Uczniowie klasy 3c wiedzą jak wielką wartością jest wolność, niepodległość i patriotyzm. Dali dowód tego w postaci uczestnictwa w „Wieczorze patriotycznego śpiewania” z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jako jedni z najmłodszych uczestników poradzili sobie świetnie. Jednak cały wieczór miał niepowtarzalną atmosferę. W tamtej chwili byliśmy wszyscy Polakami. Wzruszające pieśni śpiewane wspólnie, ,wielopokoleniowo stworzyły niesamowity nastrój. Dziękujemy!

Walczymy ze zwolnieniami z wf-u

wf z Jagiellonią

Uczniowie naszej szkoły a zwłaszcza klas 1-3 wiedza, że w zdrowym ciele zdrowy duch. Korzystamy zatem z każdej możliwości aby pokazać, że my zwolnień z gimnastyki nie bierzemy. Tym razem mieliśmy naprawdę profesjonalną lekcję wf-u, ponieważ prowadził ja zawodnik naszej rodzimej drużyny Jagiellonii, bramkarz Marian Kelemen. Zajęcia odbywały się w naszej sali gimnastycznej. Na początku, jak to zazwyczaj bywa, musi być rozgrzewka, później ćwiczenia kształtujące umiejętności i wytrzymałość. Na koniec było najlepsze. Rozegraliśmy 2 gry piłki nożnej wraz z panem Marianem Kelemenem. Było super! Gość pokazał kilka sztuczek a najlepszą była ta …wygrana zespołu dziewczynek!

Nasze małe święta

urodzinki

Uczniowie klasy 3c szanują nie tylko te duże, państwowe święta. Celebrujemy również te mniejsze, takie jak urodzinki. To w naszej klasie istne królewskie wydarzenie. Zawsze są specjalne śpiewy, tańce, sesja zdjęciowa, moc uścisków, życzeń i buziaków .Oczywiście słodki poczęstunek to również tradycja. Solenizant otrzymuje z tej okazji małą pamiątkę z podpisami wszystkich kolegów i koleżanek z klasy. Tym razem to Haneczce śpiewaliśmy nasze klasowe 100 lat! Oby się wszystkim spełniły te życzenia!