Konkurs na Czytelnika

Wyniki na najlepszego Czytelnika. Z tego względu chcielibyśmy wszystkim osobom wyróżnionym pogratulować za przeczytanie najwięcej pozycji w miesiącach
KONKURS NA NAJLEPSZEGO CZYTELNIKA ZA MIESIĄC STYCZEŃ-LUTY
ROZSTRZYGNIĘTY:

KLasa III e - Julia Nargizyan

Klasa IV - Justyna Adaszkiewicz

Klasa V- Julia Gołębiewska

Klasa VI - Oliwia Sańczk

Wieści z biblioteki:
10 lutego klasa III e wraz z paniami z biblioteki i wychowawczynią uczestniczyła na zajęciach w Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego.
Najmłodsi mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach na podstawie książki Grzegorza Kasdepke ,,Wielka Księga uczuć'' prowadzonych przez aktorów Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku (w ramach festiwalu „Autorzy i Książki. Podlaskie podsumowanie” ). Odwiedzili również dział zbiorów specjalnych, gdzie poznały specyfikę gromadzonej tam kolekcji oraz uczestniczyły w projekcji filmu. Przekonały się, że biblioteka to nie tylko książki.

Najlepszy Czytelnik

W naszej szkole organizowane są konkursy na Najlepszego Czytelnika. Z tego względu chcielibyśmy wszystkim osobom wyróżnionym pogratulować za przeczytanie najwięcej pozycji w miesiącach
KONKURS NA NAJLEPSZEGO CZYTELNIKA ZA MIESIĄC LISTOPAD I GRUDZIEŃ
ROZSTRZYGNIĘTY:
Klasy III
I miejsce : Dawid Klebus - 12 przeczytanych książek
Klasy IV
I miejsce : Maria Matulewicz- 27 przeczytanych książek
Klasy V
I miejsce : Julia Gołębiewska - 43 przeczytane książki
Klasy VI
I miejsce : Zuzanna Sznajder - 23 przeczytane książki
Wszystkim gratulujemy !

Wieści z biblioteki - II f

Wieści z biblioteki:
W ramach akcji "Bezpieczni na drodze" klasa 2f wraz z wychowawczynią p. Ewą Panasewicz uczestniczyła w zajęciach z przedstawicielami Komendy Miejskiej w Białymstoku, zorganizowanych przez Bibliotekę przy ulicy Dobrej i nasze panie bibliotekarki z SP5. W trakcie zajęć przypomnieliśmy sobie jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię, co oznacza sygnalizacja świetlna, a także przećwiczyliśmy przechodzenie po pasach z udziałem "autochodzika". Każdy z nas mógł poczuć się jak prawdziwy kierowca... Ponadto po zajęciach odbył się projekt na podstawie książek zakupionych z NPRCz.

Wieści z biblioteki -Bezpiecznie na drodze

W ramach akcji "Bezpieczni na drodze" klasa 2c uczestniczyła w zajęciach z przedstawicielami Komendy Miejskiej w Białymstoku, zorganizowanych przez Bibliotekę przy ulicy Dobrej i nasze panie bibliotekarki z SP5. W trakcie zajęć przypomnieliśmy sobie jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię, co oznacza sygnalizacja świetlna, a także przećwiczyliśmy przechodzenie po pasach z udziałem "autochodzika". Każdy z nas mógł poczuć sie jak prawdziwy kierowca... Ponadto po zajęciach odbył się projekt na podstawie książek zakupionych z NPRCz ,, Jest koło, ale kto będzie ciągnął wóż? ''

Wieści z biblioteki - ,,Biblioteka dobre miejsce dla człowieka''

Wieści z biblioteki:
Pod koniec Października został ogłoszony konkurs biblioteczny,,Biblioteka dobre miejsce dla człowieka'' Konkurs polegał na
przygotowaniu plakatu promującego bibliotekę bądź napisania wiersza. Pod koniec listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy za udział.

Wieści z biblioteki

Wieści z biblioteki:
Drodzy uczniowie i Rodzice. Jak wiecie nasza biblioteka przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Od
LISTOPADA wypożyczamy Wam nowości wydawnicze. Zapraszamy do korzystania z naszych zbiorów. Dla każdego coś dobrego! Zapraszamy po nowiuśkie nowości. A o to przedstawiamy zdjęcia niektórych z nich.

Wieści z biblioteki -Konkurs ,, Mój przyjaciel zwierz ''

11 października odbyło się podsumowanie konkursu organizowanego przez bibliotekę SP 5 przy współpracy z Filią Nr 1 Książnicy Podlaskiej ,,Mój przyjaciel zwierz''. Prac napłynęło bardzo dużo. Niektórzy uczniowie przygotowywali prace inspirując się książkami dostępnymi w bibliotece.
Dodatkowo tego dnia czekał tam na nas niezwykły gość, a nawet dwóch gości! Był to pan Robert Andraka – prezes Stowarzyszenia Happy Dog, a wraz z nim jego uroczy pies. Pan Robert opowiedział nam o pracy stowarzyszenia, odpowiadał na nurtujące nas pytania oraz oczywiście pozwolił pogłaskać swojego pieska. Każdy uczeń przyniósł również zapas karmy dla zwierząt.

Wieści z biblioteki -Narodowe czytanie

W poniedziałek 5 września w Filii Nr 1 Książnicy Podlaskiej odbyło się Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. W kolejnej edycji akcji pod patronatem pary prezydenckiej wzięli udział uczniowie z klasy V a oraz panie Elwira Bazyluk i Monika Szorc. Fragmenty książki odczytał pan Eligiusz Buczyński- białostocki poeta. Następnie uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą o czytanej powieści.
Gratulujemy wiedzy i licznych nagród.

Czytelnik

W Ramach Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole organizowane są konkursy na Najlepszego Czytelnika. Z tego względu chcielibyśmy wszystkim osobom wyróżnionym pogratulować za przeczytanie najwięcej pozycji w miesiącach wrześnień i pażdziernik.

Klasy III
III d- Akermans Adam (10 pozycji)

Klasy IV
IV b - Adaszkiewicz Justyna (20)