obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Malowane kolorami pory roku, która już odchodzi

    20171105 180547 2Malowane kolorami pory roku, która już odchodzi Tegoroczna jesień dobiega końca…. Ale jeszcze o niej słów kilka…. W listopadzie w czasie zajęć plastyki uczniowie opowiadali kolorami o najbardziej kolorowej porze roku. Powstały malarskie prace przedstawiające „Jesień dynamiczną”, „Zadumę jesienną”, „Panią jesień grającą na skrzypacach”, „Pejzaż jesienny”.

    Część z tych prac wzięła udział w VII Podkarpacim Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pod kolorowym parasolem jesieni” zorganizowanym przez Rzeszowski Dom Kultury. Na konkurs napłynęło 2851 prac z 413 placówek z całej Polski. Wśród tak ogromnej liczby prac jury doceniło dzieła uczniów z naszej szkoły.

  W kategorii 14 – 16 lat przyznano 1,2,3 miejsce oraz 5 wyróżnień i w tym 2 dla naszych gimnazjalistów.

Wyróżnienia w konkursie plastycznym „Pod kolorowym parasolem jesieni” zdobyli :

Kacper Zajkowski – klasa II B

Rafał Misiewicz - klasa III B

        Na wystawę zakwalifikowały się prace Tomasz Znosko kl.IVf  Michała Jurgielewicz kl.Vd i Aleksandra Stepaniuka kl.

Pani Elżbieta Sorkowska, pod której kierunkiem uczniowie przygotowali prace również została nagrodzona – otrzymała wyróżnienie wraz z 44 innymi nauczycielami – wyłoniono ich spośród 413 opiekunów.

Oto prace wyróżnione :

1. Praca Kacpra Zajkowskiego – kl. II B

2. Praca Rafała Misiewicza – kl. III B