Złap Byka za rogi - Konkurs Ortograficzny

2 Copy 1 Copy

Dnia 25.03.2015 r. nasi uczniowie z klas IV – V uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Ortograficznym „ NIE TAKI BYK STRASZNY – ZŁAP BYKA ZA ROGI”, który prowadziła pani Elwira Bazyluk (klasy IV) i pani Ewa Puchalska(klasy V).

Trzyosobowe drużyny, reprezentujące poszczególne klasy, zmagały się w czasowych konkurencjach ortograficznych takich jak : testy, kalambury, krzyżówki, zagadki itp. Uczniowie klas V i VI pisali także test, w wyniku którego wyłoniony został „Mistrz ortografii”. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: p. Ewa Puchalska, p. Teresa Walczuk i p. Monika Serokin.

Konkurencje w jakich brali udział nasi uczniowie:

1. Test ortograficzny (zagadki, krzyżówki, przysłowia itd.)

2. Kalambury ortograficzne (zabawa z udziałem wszystkich klas)

3. Rozsypanka wyrazowa (konkurencja czasowa)

4. Układanie wyrazów w kolejności alfabetycznej (konkurencja czasowa)

5. Losowanie wyrazów z trudnością ortograficzną i wyszukiwanie ich w słowniku ortograficznym (konkurencja czasowa)