obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Sukces naszych uczennic w Wojewódzkim Konkursie plastycznym „Krajobraz Polski, Historia, Tradycje, Współczesność”

IMAG0114 Copy

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Białymstoku od dwudziestu trzech lat biorą działał w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Krajobraz Polski, Historia, Tradycje, Współczesność”.

Prawie w każdej jego edycji młodzi artyści z „Piątki” zdobywali nagrody i wyróżnienia. W bieżącym roku szkolnym laureatką konkursu została Aleksandra Wysocka z klasy V C. Wyróżnienie zaś zdobyła Natalia Buraczewska z klasy IV C. Dziewczynki nawiązały w swoich pracach do tradycji regionu Podlasia – Ola namalowała kobiety w strojach mniejszości narodowych naszego regionu. Natalia wybrała tradycję kolędowania z gwiazdą.Na konkurs wpłynęło w tym roku 710 prac z całego województwa. W kategorii szkół podstawowych przyznano 10 nagród i 12 wyróżnień – dziewczynki odniosły duży sukces mieszcząc się w tej grupie. Uczennice wykonały prace pod kierunkiem nauczycielki plastyki - pani Elżbiety Sorkowskiej.


Gratulujemy!