obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2020 w SP 5

dbn1Już kolejny raz nasza szkoła włączyła się w działania związane z ogólnoświatowym Dniem Bezpiecznego Internetu.
W tym roku wydarzenie to obchodziliśmy 11 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w dwóch konkursach, których celem było poszerzenie wiedzy na temat hejtu, czyli zjawiska mowy nienawiści w Internecie oraz bezpieczeństwa w sieci.
Pierwszy konkurs polegał na zrobieniu plakatu związanego z hejtem/spamem w Internecie. W drugim konkursie uczniowie musieli wykonać prezentację multimedialną związaną z bezpieczeństwem w Internecie.

dbn6Na korytarzach naszej szkoły pojawiły się także tego dnia informacje związane z cyberprzemocą - hejtem, trollingiem, cyberbullingiem, wystawa plakatów w różnych językach oraz hasła promujące pozytywne wzorce, których celem jest zwiększenie świadomości uczniów w tym temacie. Na stronie internetowej szkoły zamieszczony został autorski scenariusz zajęć profilaktycznych "Działajmy razem- reaguję na hejt w Internecie" oraz najlepsze prezentacje naszych uczniów przeznaczone do wykorzystania przez nauczycieli na zajęciach wychowawczych. Działania te mają na celu zwiększenie świadomości społecznej w zakresie tematyki bezpieczeństwa w sieci oraz nauczenie młodych ludzi reagowania na negatywne, niebezpieczne zjawiska pojawiające się coraz częściej w wirtualnym świecie.

dbn3


DZIĘKUJEMY naszym nauczycielom - p. Katarzynie Sztok, p. Edycie Rusinowicz, p. Małgorzacie Andraszek, p. Agnieszce Iwanickiej za pomoc uczniom w realizacji projektu.
Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w szkolnych konkursach : plakat - hejt/spam w Internecie i konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną o bezpieczeństwie w Internecie. Nagrody zostaną rozdane na apelu podsumowującym I semestr nauki.

dbn5


Konkurs na plakat - hejt/spam w Internecie

Nagrody otrzymali:
Eliza Chenclewska kl. VI e - I miejsce
Julia Litwińczuk kl. V f - II miejsce
Katarzyna Dymitruk, Nadia Sztabińska kl. VI d - III miejsce

dbn7 Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną o bezpieczeństwie w Internecie

Nagrody otrzymali:

Karina Wysztygiel, Michał Sowul kl. V a - I miejsce - zobacz prezentację
Paweł Poźniak kl. VI e - II miejsce - zobacz prezentację
Piotr Bajko kl. VI g - III miejce - zobacz prezentację
Kamil Perkowski kl. VI g - wyróżnienie - zobacz prezentację

Scenariusz zajęć na godzinę wychowawczą - pobierz

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Organizatorki DBI:
Sylwia Lange
Elwira Bazyluk