obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

XVI EDYCJA KONKURSU WIEDZY O ROSJI PT. „TEATR W ROSJI”

Rosja16 stycznia odbyła się uroczysta gala podsumowująca XVI EDYCJĘ KONKURSU WIEDZY O ROSJI PT. „TEATR W ROSJI”. Konkurs organizowany był przez Rosyjskie Stowarzyszenie Kulturalno–Oświatowe w Polsce z siedzibą w Białymstoku we współpracy z Uniwersytetem w Białymstoku.

Zmagania konkursowe przebiegały dwuetapowo. Część pisemna odbyła się 29 listopada. Wyłoniła ona uczniów, którzy zakwalifikowali się do części finałowej, mającej miejsce 5 grudnia. Uczniowie, którzy przystąpili do konkursu musieli wykazać się szeroką wiedzą na temat historii Rosji w znaczeniu kulturowym, historycznym i geograficznym. Pytania dotyczyły najważniejszych pojęć, faktów, dat i wydarzeń historycznych, a także znanych osobowości związanych z kulturą, sztuką, i historią Rosji.

Na ostatnim etapie każdy uczestnik odpowiadał na 3 pytania oraz musiał wykazać się znajomością mapy Rosji, na której należało umiejscowić przeróżne teatry w Rosji oraz przedstawić ich historię. Do konkursu zgłosiło się wielu uczniów z całego województwa. Tym bardziej cieszy fakt, iż wśród najlepszych uczniów znaleźli się nasi uczniowie:


Maksym Kavetski – otrzymał nagrodę Laureata I miejsca,
Adrian Brański – otrzymał nagrodę wyróżnienia.


Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

Opiekę nad uczniami sprawowała p. Edyta Rusinowicz