Z WIZYTĄ W BELWEDERZE

20191218 111202 resized18.12.2019 roku nauczycielka naszej szkoły – Katarzyna Sztok, na zaproszenie Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wzięła udział w spotkaniu inaugurującym serię wydawniczą „Literatura i Pamięć” Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji oraz Instytutu Pamięci Narodowej. Publikacja ma umożliwić polonistom skuteczniejszą realizację treści programowych poprzez nowatorskie przedstawienie historii literatury ojczystej, twórców, nurtów literackich, w ściślejszym powiązaniu z dziejami Polski. Spotkanie odbyło się w Warszawie, w Rezydencji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Belweder, a zaproszono na nie łącznie 40 nauczycieli, języka polskiego i historii, z całej Polski. Poza uroczystym otwarciem, z udziałem ministrów: Wojciecha Kolarskiego i Dariusza Piontkowskiego, a także doktora Jarosława Szarka – Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej oraz profesora Andrzeja Waśki – Doradcy Prezydenta RP, debatą, podsumowaniem i obiadem, uczestnicy spotkania zwiedzali Belweder. Projekt objął Patronatem Honorowym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda.

Było to bardzo ciekawe doświadczenie i fantastyczny prezent gwiazdkowy.

Katarzyna Sztok

20191218 101019 resized