obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Wycieczka do Zakopanego w nagrodę za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Jestem Eko”.

wycieczka2019 zakKoło plastyczne działające przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Białymstoku wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Jestem Eko” zorganizowanym przez Fundację „Honor Pomagania Dzieciom”.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli I Miejsce, a praca Małgosi Miękisz okazała się najlepszą wśród klas piątych.

Młodzi artyści wywalczyli nagrodę w postaci siedmiodniowej wycieczki do Zakopanego. Fundacja sfinansowała 50 % kosztów pobytu.

Uczennice, ponieważ pojechały tylko dziewczęta, przeżyły wielką przygodę wędrując tatrzańskimi szlakami w zimowych warunkach. Zakopane, bowiem powitało nas zimową aurą i przepięknymi, świątecznymi dekoracjami.

Grupa zdobyła pieszo Gubałówkę, wędrowała Drogą pod Reglami do Doliny ku Dziurze”, wędrowała do Kuźnic , gdzie zwiedzała Pustelnię Brata Alberta, Klasztor Albertynek i Klasztor Albertynów. Uczennice zwiedziły Muzeum Tatrzańskie przy Krupówkach oraz Centrum Przyrodnicze i Salę Odkryć w TPN. W niedzielę uczestniczyły w Mszy Świętej w Sanktuarium na Krzeptówkach oraz zwiedzały Stary Cmentarz i Stary Kościółek.

Ostatniego dnia mieliśmy również spotkanie z gawędziarzem . Był nim Góral ubrany w tradycyjny strój góralski. Opowiadał z czego się składa tradycyjne ubranie ludzi gór. Zagrał na piszczałce - ludowym instrumencie dętym .Mówił o tym, czym się zajmowali dawniej górale i jak należy zachowywać się w czasie pieszych wędrówek po tatrzańskich szlakach.

Grupa mieszkała w Hotelu o nazwie „PRL”. Jego wystrój i menu w restauracji przybliżyły grupie z SP 5 to, jak wyglądały czasy socjalizmu w Polsce.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wycieczki zdolności plastycznych i wytrwałości w pieszych wędrówkach po górskich szlakach.

Zobacz galerię zdjęć
z wycieczki