obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

KONFERENCJA DLA DYREKTORÓW SZKÓŁ DEUTSCH PLUS „RAZEM DLA NIEMIECKIEGO“

IMG 20191115 105110

Dyrektor Szkoły Podstawowej NR 5 w Białymstoku Bogdan Wróbel uczestniczył w Konferencji Dla Dyrektorów Szkół DEUTSCH PLUS „RAZEM DLA NIEMIECKIEGO“, która odbyła się w 15 listopada 2019 r Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Patronem konferencji na rzecz języka niemieckiego był Instytut Goethego w Warszawie oraz Ambasada Niemiec w Polsce. Podczas konferencji dyrektorzy szkół należących do prestiżowej sieci szkół w Polsce (wyróżnienie plakietką Deutsch Plus) mogli wspólnie znaleźć odpowiedzi pytania: Jak wspierać nauczanie języka niemieckiego w swojej szkole? Gdzie szukać środków i możliwości? Jak pomagać nauczycielom w ich pracy? Jak najskuteczniej motywować do nauki języka niemieckiego? Wypracowane zostały również strategie i plany, zgodne z Zaleceniami Norymberskimi w zakresie wczesnej nauki języków obcych. 

IMG 20191115 134955

Pozwolą one na dialog i współpracę w poszczególnych regionach. Zaprezentowane zostały programy wymiany uczniowskiej, instytucje pośredniczące, egzaminy poświadczające znajomość języka niemieckiego oraz argumenty za nauką niemieckiego jako drugiego języka.

Opracowała: Emilia Radziwońska