Należymy do sieci szkół Deutsch Plus - Projekt pod patronatem Goethe Institut w Warszawie oraz Ambasady Niemiec w Polsce.

deutsch plusOd roku szkolnego 2019/2020 Szkoła Podstawowa Nr 5 należy do prestiżowej sieci szkół w Polsce (wyróżnienie plakietką Deutsch Plus). Deutsch Plus, to projekt pod patronatem Goethe-Institut w Warszawie oraz Ambasady Niemiec w Polsce wspierający szkoły w działaniach na rzecz języka niemieckiego. Projekt ten przyniesie wiele korzyści dla szkoły oraz uczniów m.in.:

• możliwość udziału w ogólnopolskim konkursie wraz z atrakcyjnymi nagrodami
  • dodatkowa godzina języka niemieckiego dla klas 7 w formie zajęć kreatywnych z języka niemieckiego
  • udział w jednym z trzech oferowanych projektów ogólnopolskich na temat muzyka, gotowanie, czy ochrona środowiska
  • spotkania z młodymi ludźmi z Niemiec
  • udział w wymianie uczniowskiej online (e-twinning)
  • udział w bezpłatnych lekcja Skype
  • zniżki przy przystąpieniu do egzaminów Goethe-Institut z możliwością przeprowadzenia ich bezpośrednio w szkole.

Koordynatorem projektu jest nauczyciel języka niemieckiego Emilia Radziwońska.