obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Tydzień Edukacji Globalnej w naszej szkole

teg2019

W dniach 18 – 24 listopada 2019 r., już po raz 21, obchodzony był w Polsce i na świecie Tydzień Edukacji Globalnej. Tegoroczne hasło brzmiało:


<< Obudźmy się! To ostatni dzwonek dla klimatu!>>

Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w tym wydarzeniu. Zorganizowaliśmy wystawę informującą o trwającej akcji, prezentującą przyczyny i skutki zmian klimatycznych oraz propozycje działań korzystnie wpływających na klimat. Część nauczycieli poświęciła lekcje lub ich fragmenty zagadnieniom związanym z klimatem.

IMG 20191121 124256

Grupa uczniów z klasy VII d i VIII b uczestniczyła w akcji miejskiej – Biblioteka Globalnych Osobowości, w ramach której odbyły się warsztaty, wykłady, happening. Mamy nadzieję, że każdy uczeń, rodzic i nauczyciel będzie każdego dnia podejmował takie działania, aby jak najmniej szkodzić środowisku.

L. Rode, W. Kolosa