obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

V FESTIWAL PIOSENKI NIEZŁOMNEJ NIEPODLEGŁEJ

DSC 2551 2Chór Szkoły Podstawowej Nr 5 w Białymstoku 18 listopada brał udział w przesłuchaniach ogólnopolskich IV Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza "KIMA” w Krakowie. Młodzież klas VI i VII gościła w sercu Polski na zaproszenie organizatorów Instytutu Pamięci Narodowej, Fundacji Armii Krajowej oraz Stowarzyszenia PASSIONART. W ciągu weekendu przesłuchano 600 uczestników z całej Polski oraz Polonię z Litwy i Białorusi. Choć nie zostaliśmy wyróżnieni bogate wspomnienia i doświadczenia pozostają. Zaprezentowaliśmy piosenkę „ Niepodległa, niepokorna”, przy akompaniamencie zasiadła mgr. Urszula Kulesza, która towarzyszyła nam na tej muzyczno- patriotycznej drodze. Młodzież w trakcie dwóch dni miała okazje zobaczyć: Wawel, Stary Kazimierz z jej niepowtarzalnym przedwojennym klimatem oraz gościliśmy na Starym Rynku, gdzie podziwialiśmy Kościół Mariacki i Sukiennice. Wszystkim chórzystom gratulujemy pięknego występu i godnego reprezentowania szkoły i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekę nad uczniami sprawowała Pani Katarzyna Breczko oraz Agnieszka Bielska.

więcej zdjęć