obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Kresy pędzlem malowane”

pedzlem malowane2

Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Białymstoku zorganizował II Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Kresy pędzlem malowane” . Szkołę Podstawową Nr 5 reprezentowały prace czterech uczennic – Aleksandry Ustymowicz z V A, Hanny Magrel z V A, Małgorzaty Miękisz z V A oraz Darii Daniluk z V A.

W konkursie Jury przyznało 1,2,3, miejsce oraz 10 wyróżnień , a wśród nich wyróżnienie dla Aleksandry Ustymowicz za pracę pt. ”Kresy malowane ludowymi wzorami”. Praca Darii Daniluk zakwalifikowała się na wystawę pokonkursową. Gratulujemy serdecznie , szczególnie, że prace , które napłynęły na konkurs reprezentowały aż 4 kraje. Konkurencja była duża.Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, ale największym uznaniem ich twórczości jest wystawa na Rynku Kościuszki, przy wejściu do Archiwum Państwowego w Białymstoku. Prace zostały wydrukowane w dużym formacie co sprawia, że jeszcze bardziej przemawiają do widza. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia tej wystawy.

pedzlem malowane1

Prace zostały wykonane na zajęciach koła plastycznego pod kierunkiem p. Elżbiety Sorkowskiej.