obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Kalendarz 2020 z pracami z Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Podlasie - mnie ta ziemia od innych droższa...”

kalendarz1

Po raz pierwszy prace laureatów zostały wydane przez Urząd Marszałkowski w formie kalendarza. Dwanaście prac laureatów VII edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Podlasie – mnie ta ziemia od innych droższa...” zagościło w kalendarzu Województwa Podlaskiego na rok 2020. Jego prezentacji, w towarzystwie organizatorów konkursu oraz wielu gości, dokonał 14 listopada br. Wicemarszałek Województwa Podlaskiego - Stanisław Derehajło. Na konferencji obecny był Pan Dyr. Bogdan Wróbel, który przedstawił cele i założenia konkursu oraz wyraził swoje ogromne zadowolenie z faktu, iż oficjalny kalendarz Urzędu marszałkowskiego na rok 2020 zawiera właśnie prace młodych podlaskich artystów nagrodzone w konkursie plastycznym organizowanym przez naszą szkołę.

Ponadto Pan Marszałek wyraził zadowolenie, że tak wielu młodych ludzi dostrzega piękno regionu. Przypomniał, że każda praca to kolejny miesiąc, dzięki czemu przez cały rok 2020 będziemy mogli podziwiać dzieła młodych podlaskich artystów zakochanych w podlaskiej ziemi. Kalendarz trafi poza granice województwa jako forma promocji regionu, kalendarz zawiśnie również w wielu gabinetach ministerialnych w Warszawie.

 

Artykuł www.wrotapodlasia.pl

Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Podlasie – mnie ta ziemia od innych droższa” organizowany jest od siedmiu lat - reportaż Obiektyw TVP3 Białystok - 14.11.19 godz. 18.30 (ok. 18 min.)

Galeria szkolna