Film z Tomska

W maju 2019 r. gościliśmy w ramach międzynarodowego projektu "Razem dla Edukacji” trójkę uczniów wraz z opiekunami z partnerskiej szkoły w Tomsku na Syberii. Efektem 4-dniowego pobytu w Białymstoku, wycieczki do Supraśla i Warszawy był krótki film, który nakręcili nasi goście z Rosji i przesłali nam. Wypowiedzi uzupełniają zdjęcia z zajęć języka polskiego, na które uczęszczają bohaterowie filmu w swojej szkole. Warto podkreślić, iż uczniowie mówią po polsku i dzielą się wrażeniami z pobytu w naszym kraju, ciesząc się, że mieli okazję spotkać się z naszymi uczniami, posłuchać języka polskiego i rozmawiać po polsku. Mieli niepowtarzalną możliwość nawiązania relacji, poznania zabytków oraz historii i chcieliby wrócić tu jeszcze raz. Zachęcamy zatem do obejrzenia filmu i poznania naszych bohaterów z Tomska!

Koordynatorzy projektu: Wiesława Kolosa, Agnieszka Bielska, Barbara Buńko.

Kliknij na obrazku

tomsk