Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”

79 348252 228 października w Teatrze Dramatycznym przesłuchano ponad osiemdziesiąt osób w ramach eliminacji do IV Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”. Organizatorami Festiwalu są Stowarzyszenie Passionart, Fundacja AK im. Franciszka Miszczaka w Londynie oraz Instytut Pamięci Narodowej. Komisja konkursowa w składzie: dr Małgorzata Chyła (Akademia Muzyczna w Krakowie), Katarzyna Coufal-Lenczewska (Stowarzyszenie Passionart), Urszula Gierasimiuk (Oddział IPN w Białymstoku), Ewelina Małachowska (Oddział IPN w Katowicach) oraz honorowy członek Komisji - Jerzy Rybnik (syn ppłk. AK-WiN Aleksandra Rybnika ps. Dziki, Jerzy; zastępcy Prezesa Okręgu WiN Białystok, skazanego w pokazowym procesie na karę śmierci, którą wykonano w 1946 w więzieniu w Białymstoku)  działacz opozycyjny w ZK Solidarność - wyłoniła laureatów wojewódzkich przesłuchań półfinałowych, którzy zakwalifikowali się do przesłuchań finałowych w Krakowie. Miło nam poinformować, iż uczeń klasy I B Antoni Breczko oraz chór szkolny składający się z uczniów klas VI i VII otrzymali wyróżnienia. Nad przygotowaniem uczniów czuwała Pani Katarzyna Breczko. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.