obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Questing historyczny „W 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i Białystok.”

19198 czerwca 2019r. odbył się: Questing historyczny „W 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i Białystok.” Gra została zorganizowana w ramach projektu – „Białystok – szlakiem dwóch miast. W setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę”. Wyprawa ulicami naszego miasta umożliwiła poznanie miejsc związanych z odzyskaniem przez Białystok niepodległości oraz historią Białegostoku przed wybuchem II wojny światowej.Zadaniem wszystkich uczestników podczas wędrówki było ułożenie hasła z ukrytych, na trasie i w wierszowanym tekście liter.
Do zabawy przystąpiło 21 uczniów naszej szkoły, z klas czwartych i piątych pod opieką 5 rodziców oraz 1 dziadka J Uczniowie w grupach mogli się dowolnie. Wszystkie drużyny po otrzymaniu instrukcji wyruszały w 10-cio minutowych odstępach. Podczas całej wędrówki liczyła się poprawność wykonania zadań oraz czas, w którym uczestnicy przemierzyli wyznaczoną trasę. Wszyscy uczniowie i opiekunowie, po wykonaniu wszystkich zadań, zadowoleni wrócili do budynku szkoły.

Wyniki rywalizacji drużyn:

I miejce – zajęła drużyna z klasy 5c w składzie: Antonina Kubicka, Anastazja Tokajuk, Jarek Kavetski, Bartek Kondrusiewicz. Zadania wykonali bezbłędnie i w najlepszym czasie.

2 1919II miejsce – zajęła drużyna uczennic z klas czwartych: Aleksandra Augustyniak i Maja Gawrońska z kl. 4d oraz Amelka Wolińska z kl. 4b.


III miejsce – zajęła drużyna w składzie: Grzegorz Wieremiejuk z kl. 5d oraz Małgorzata Bakun, Kamila Budna, Łukasz Feszler, Paweł Białobrzeski (wszyscy z klasy 4b).


3 1919Wyróżnienia otrzymały drużyny: Uczniowie z kl. 4a: Michał Sowul, Karina Wysztygiel, Michał Iwaniuk, Jakub Cybik oraz z kl. 5a: Ksawery Baczewski, Paweł Gobcewicz, Julia Kukowska i z kl. 5c Katarzyna Dmitruk z bratem Wiktorem.


Uczniom, Dziadkowi J i Rodzicom za wspólną zabawę dziękują i zapraszają na następny „Questing historyczny” nauczyciele:

Barbara Buńko, Wiesława Kolosa i Agnieszka Antczak