obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Mamy w szkole wielkie Talenty!

matul mW X edycji Ogólnopolskiego konkursu literacko–plastyczno–fotograficznego: "Różnorodność przestrzenią dialogu. Moja mała ojczyzna – miejsce dialogu międzykulturowego”: uczennica Maria Matulewicz z kl. 6b zajęła III miejsce w kategorii – fotografia, zaś uczennica Justyna Adaszkiewicz z kl. 6b otrzymała wyróżnienie za wiersz:

"Podlasie-moja ojczyzna"

Widziałam wiele cudownych wierszy
Sławiących piękne polskie regiony,
lecz pragnę teraz opisać wierszem
Region, podlaski mój ulubiony

Tu nieskazitelna jest przyroda
czyste powietrze, lasy i woda
Tu niezależnie od pory i daty
Czekają parki i rezerwaty

Matulewicz AdaszkiewiczKoniecznie Puszczę zwiedź Białowieską,
Bo to ogromnych żubrów królestwo
Flora i fauna dotrzymają ci kroku
Byś nie zginął w podlaskim uroku

Nad Biebrzą pośród rozlewisk
Żyją w szuwarach jak przed wiekami
Wiele rodzajów ptactwa dzikiego
Strzeżone zawsze gęstymi mgłami

Możesz napotkać w miasteczku małym
Wieżę Kościoła, Cerkwi kopułę
Złoty półksiężyc ponad meczetem
Taką już mamy swoją kulturę.

4 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej Nr 26 w Białymstoku obie uczennice odebrały nagrody za swoje artystyczne dokonania. Opiekunem dziewcząt podczas konkursu była pani Agnieszka Antczak. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!