obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

"Doktor Żywago"

zywago2019 bDnia 27 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu musicalowym "Doktor Żywago" wystawianym przez Operę Podlaską. Z wielkim zainteresowaniem cała 80- osobowa grupa dzieci i młodzieży oglądała przejmujący spektkl o trudnych czasach przewrotów rewolucyjnych w Rosji. Dzieło uznane za jedną z najpiękniejszych w literaturze światowej historii o miłości. Pełne emocji, ponadczasowe „love story” oczarowuje i porusza do głębi. Zawiłe losy tytułowego bohatera, Jurija Żywagi i jego kochanki Lary Guichard, rozgrywają się na tle historycznych przemian. Na szczególną uwagę zasługuje imponująca scenografia oraz efekty specjalne. zywago2019 aKolejne walory tego dzieła to również doskonała gra aktorów- śpiewaków, chóru, baletu i imponująca muzyka w wykonaniu orkiestry. Wszystko bardzo plastycznie i wiernie oddawało ducha rewolucyjnej Rosji początku stulecia. Mam nadzieję, że każdy z uczniów znalazł coś dla siebie o czym długo jeszcze będzie pamiętał i wróci chętnie do opery na kolejny spektakl.

Nad wszystkim czuwały Panie wychowawczynie Anna Grelecka, Urszula Skiepko, Renata Grzybowska-Pawlak oraz organizatorka Katarzyna Breczko.