obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Projekt "Z nauką za pan brat"

znzpb1W roku szkolnym 2018/2019 realizowany jest w naszej szkole innowacyjny, interdyscyplinarny projekt badawczy pt.: "Z nauką za pan brat". Oparty na nauczaniu przez działanie i obserwację. Uczniowie klas VII, VIII przygotowują i przedstawiają doświadczenia z fizyki i chemii, dla uczniów klas młodszych.

Przygodę z naukami przyrodniczymi rozpoczęliśmy od prezentacji doświadczeń z elektryczności, hydrostatyki, magnetyzmu oraz badania odczynów roztworów wodnych różnych substancji. Pokazy przeprowadzone przez uczniów były wspaniałą formą łączenia teorii z praktyką oraz spojrzenia na świat i zjawiska w nim występujące, z innej perspektywy.

Rzepniewska-Kużel Agata, Kondraciuk Izabela