obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Cykl spotkań "Słynni naukowcy"

20190222 122718W zeszłym tygodniu Pani Iza Kondraciuk (nauczyciel chemii) zorganizowała kolejne spotkanie dla uczniów klas 6, dotyczące słynnych naukowców. Tym razem uczniowie poznali życiorys i osiągnięcia Kazimierza Funka. Dowiedzieli się, m.in., że nazywany był "Naukowcem Wędrowcem", z powodu licznych przeprowadzek i zmian miejsca zamieszkania, w zależności od miejsca przeprowadzanych doświadczeń (Polska, Niemcy, Francja, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone). Jego teorie dotyczące żywności i witamin stosowane są do dziś. Dzięki wieloletnim badaniom wiele dziedzin nauk medycznych (np. farmakologia, dietetyka), uzyskało ogrom przydatnych informacji do przeprowadzania dalszych badań.