obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

100 lat niepodległości naszego miasta

IMG 20190219 100251Za symboliczną datę odzyskania przez Polskę niepodległości po zaborach przyjęło się uważać 11 listopada 1918 r. Tego dnia zakończyła się I wojna światowa, a w Warszawie Józef Piłsudski przejął władzę nad polskim wojskiem. Białystok na przyłączenie do odrodzonej ojczyzny musiał poczekać do lutego następnego roku. 19 lutego 1919 roku z miasta odjechał ostatni pociąg z niemieckim wojskiem, a na ulicach pojawili pierwsi polscy żołnierze. Dlatego tę datę przyjmuje się za symboliczny dzień "odzyskania niepodległości" przez Białystok. W związku z Miejskimi Obchodami Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez miasto Białystok, odbył się w naszej szkole apel. Zastał na nim zaprezentowany film ukazujący zmieniający się Białystok przez 300 lat jego historii. Uczniowie oglądali jak zmieniało się nasze miasto, wysłuchali najważniejszych informacji o historii Białegostoku.

Galeria