obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Srebrna Tarcza Przyjaciela SP5 dla Pana Jarosława Werpachowskiego przekazana

DSC 2190 129 grudnia Pani Barbara Buńko i Pani Katarzyna Breczko wybrały się do Sośni, aby przekazać Srebrną Tarczę Przyjaciela Szkoły Podstawowej Nr 5 Panu Jarosławowi Werpachowskiemu. Z przyczyn zdrowotych nasz bohater nie mógł uczestniczyć w uroczystym apelu dnia 9 listopada, na którym Pan Dyrektor nakreślał jego zasługi. Jak zwykle ciepłe przyjęcie i możliwość wysłuchania wspaniałych opowieści o czasach, które już bezpowrotnie nie wrócą. O gehennie wojny, pobycie w obozie w Ostaszkowie, tajnych kompletach w Białymstoku. Pan Werpachowski jest tak pogodnym, otwartym i życzliwym człowiekiem, dlatego zawsze z wielkim żalem odjeżdzamy z tego magicznego miejsca. Do zobaczenia w Nowym Roku mówimy naszemu 90- letniemu bohaterowi, który jest świadkiem historii i bezcennym źródłem informacji o Białymstoku czasów II wojny światowej. 

 

DSC 2192 1 DSC 2176 1