“Wieczór pieśni patriotycznych”

IMG 20181122 184632 1Dnia 22 listopada odbyła się w naszej szkole cykliczna impreza “Wieczór pieśni patriotycznych”. Sala gimnastyczna wypełniona po brzegi uczniami, rodzicami, dyrekcją oraz zaproszonymi gośćmi zaintonowała uroczyście hymn państwowy do akompaniamentu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Jasionówki. Następnie montaż słowno- muzyczny prowadzony był przez uczniów klasy VI Piotra Modzelewskiego i klasy VII Krzysztofa Trofimczuka. Na wstępie wieczoru zobaczyliśmy poloneza, którego wykonała klasa VC wraz z wychowawcą. W trakcie wieczoru mogliśmy usłyszeć zespoły klasowe, które pod kierunkiem pani Katarzyny Breczko prezentowały pieśni patriotyczne. Chór szkolny uświatnił występ wykonując współczesne pieśni patriotyczne, a na koniec wieczoru mogliśmy wysłuchać chóru nauczycieli, który zaprezentował pieśń barda Solidarności Jacka Kaczmarskiego “ Mury”. Goście wieczoru zaprezentowali następujące utwory, które intonowała cała społeczność szkolna : “ Rozmaryn”, “ Przybyli ułani pod okienko”, “ Marsz I Brygady”, “ Róża czerwona” oraz “ Rotę”. Dołożyliśmy kolejną wielką cegiełkę do świętowania 100- lecia niepodległości w bardzo zacnym gronie. Dziękujemy wszystkim za cudowne,wzruszające chwile, które towarzyszyły występom naszych uczniów. Słowa podziękowania kierujemy w stronę gości, którzy przyjęli zaproszenie i uświetnili nam występ.

Nad scenariuszem czuwała pani Elżbieta Sorkowska i Teresa Walczuk.