obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

JESTEŚMY CZYTELNIKAMI!

20181115 103730 115 listopada uczniowie klasy IV f odwiedzili Filię Biblioteczną nr 1 Książnicy Podlaskiej i wzięli udział w spotkaniu z panią Elżbietą Janikowską, autorką wielu bajek terapeutycznych i książek edukacyjnych dla dzieci. Podczas spotkania młodzi czytelnicy z zainteresowaniem słuchali fragmentów najnowszej książki autorki - baśniowej powieści dla dzieci w wieku 7-10 lat - pod tytułem "Madzia i Jacek".

Książka porusza trudny problem niepełnosprawności intelektualnej (zespół Downa), ale można w niej także znaleźć miłość, przyjaźń, empatię, czy też sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Uczestnicy spotkania mogli się także pobawić i rozwinąć swoją kreatywność wykonując piękne serca z origami. Spotkanie bardzo spodobało się dzieciom.

Młodzi czytelnicy otrzymali piękne książki z dedykacją i autografem pisarki.

Elwira Bazyluk