100-lecie odzyskania Niepodległości w naszej szkole

niep1a9 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Stanowił on podsumowanie dotychczasowych projektów: konkursu „Na wspólnej ziemi” ( bohaterowie dwóch edycji: p. Mikołaj Pietruczuk i p. Jarosław Werpachowski zostali uhonorowani srebrnymi tarczami przyjaciół SP 5) oraz projektu „Razem dla Edukacji".  W jego ramach pokazano film „Białystok - szlakiem dwóch miast. W setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę”, przygotowany przez uczniów naszej szkoły i zaprezentowany podczas wizyty nauczycieli SP 5 na Syberii we wrześniu tego roku. Wręczono również nagrody w Wojewódzkim Konkursie Metodycznym. Punktem kulminacyjnym było uroczyste odśpiewanie przez wszystkich zebranych na sali gimnastycznej i korytarzu klas I -III hymnu o godzinie 11.11.

Apel przygotowały panie: Barbara Buńko, Agnieszka Bielska i Wiesława Kolosa, a uświetnił chór pod opieką p. Katarzyny Breczko wspierający uczestników apelu w ramach projektu „Patriotycze śpiewanie”.

Galeria - zobacz

niep1