obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Wieczornica z okazji 100 – Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę


IMG 118211 listopada 2018 roku to wielki dzień w historii naszej ojczyzny, to dzień, w którym obchodziliśmy Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jego wyjątkowość została zaakcentowana przez społeczność SP NR 5 Wieczornicą w Kościele Pod Wezwaniem Matki Boskiej Fatimskiej . Po niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 18 wierni zebrani w świątyni, a wśród nich uczniowie, rodzice, nauczyciele naszej szkoły, mieli okazję uczestniczyć w uroczystości „Wyrastam z Niepodległej i Pięknej…”. Wysłuchali wierszy Władysława Broniewskiego – patrona naszej szkoły, fragmenty listów o wolności skierowanych do poety oraz pieśni patriotyczne. Poezja Broniewskiego recytowana była przez laureatów Szkolnego Konkursu Recytatorskiego pt. „Droga do wolności w wierszach Władysława Broniewskiego”. Wystąpili Piotr Modzelewski z klasy VI c, który jednocześnie był prowadzącym uroczystość, Julia Kalinowska z klasy VI c, Julia Mudel z klasy VI C oraz Michał Zamajtys z klasy IV a.
IMG 1184Z okazji „Roku Niepodległości’ uczniowie naszej szkoły pisali listy o wolności skierowane do patrona naszej szkoły, w ramach konkursu literackiego. Fragmenty nagrodzonych prac zostały przeczytane w czasie wieczornicy przez Emilię Kozioł z klasy VIII a oraz Małgorzatę Olesińską z klasy VIII a.

Słowo mówione przeplatały pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru szkolnego. Zabrzmiały min. „Pieśń Legionów”, „Szara piechota”, „O mój rozmarynie”. „Przybyli ułani pod okienko”.
Wieczór zakończyła wspólnie odśpiewana „Rota” Główni bohaterowie uroczystości otrzymali gromkie brawa i słodkie upominki. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Księdza Proboszcza Matki Bożej Fatimskiej Jana Greckiego.

IMG 1185

IMG 1211

 

Zobacz film