obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

"Super farmer" 2018

 

super farmer

W czasie II wojny światowej pozbawiony pracy na Uniwersytecie Warszawskim profesor Karol Borsuk musiał znaleźć sposób, by utrzymać rodzinę. Profesor matematyki wymyślił grę o wdzięcznej nazwie "Hodowla zwierzątek". Do dziś w grę grają dzieci i dorośli nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Produkowana pod nazwą Super Farmer gra budzi wielkie emocje również wśród naszych uczniów. W szkolnych eliminacjach wzięło udział ponad 40 osób. 

11 maja najlepsza czwórka: Emilia Kordecka z kl. IV c, Sebastian Skiepko z kl. VI D, Michał Jóźwiak z kl. VI D i Adrian Brański z kl. VI D, udała się do Zabłudowa na rozgrywki wojewódzkie. Rywalizacja była zacięta, choć nie brakowało dobrej zabawy. Adrian awansował do półfinału i zajął w nim 7. miejsce. Po zakończeniu turnieju wszyscy udali się na pyszne lody od sponsora - lodziarni Wasilewscy.

Anna Śliwowska