obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Spotkanie z Metropolitą Prawosławnym - Sawą w Warszawie

Uczniowie z naszej szkoły uczęszczające na religię prawosławną z Panią Heleną Dobosz i Panią Jolą Jasiuk odbyli 23 października kolejną pielgrzymkę – wycieczkę. Był to wyjazd do Warszawy. Głównym celem pielgrzymki były : Świątynie prawosławne stolicy.

Uczniowie zwiedzili : Cerkiew Marii Magdaleny na Pradze, Cerkiew Jana Klimaka na Woli z zabytkowym cmentarzem. Bardzo ważnym było też spotkania z Jego Eminencją Wielce Błogosławionym Sawą – Metropolitą Warszawy i całej Polski.

DSCF1177 Copy DSCF1181 Copy

Jego eminencja przyjął dzieci bardzo ciepło i serdecznie. Ugościł cukierkami i poświęcił nam wiele swojego czasu, opowiadając historię prawosławia w stolicy.

DSCF1191 Copy DSCF1203 Copy

Byliśmy też w ZOO na Starym Mieście i w Manufakturze cukierków.

DSCF1256 Copy DSCF1230 Copy 

Pełni wrażeń wróciliśmy późnym wieczorem do domu. Dziękujemy Ojcu Aleksemu i Siostrze Darii za duchowa opiekę.

Uczniowie prawosławni z panią Heleną