obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Bezpłatne warsztaty z kodowania

Bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży - zapisy 

koduj z gigantami

 

Wyróżnienie w Konkursie Piosenki Wakacyjnej

konk wkac19bDnia 13 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku odbył się "Konkurs Piosenki Wakacyjnej" miło nam poinformować, iż zespół " Be 5" w składzie Marysia Ciężkowska - gitara, Marysia Matulewicz - wokal, Zuzia Breczko - wokal, Gabor Izbicki - wokal, i Tymoteusz Kostro - bongosy, wokal i gościnnie Weronika Rynkiewicz - flet poprzeczny zdobyli wyróżnienie, oraz Zuzanna Breczko w kategorii solisty z piosenką pt.: "Bądź sobą i już" - otrzymała również wyróżnienie.

Gratulujemy wszystkim sukcesu!

Opiekę artystyczną nad uczniami sprawowała Pani Kasia Breczko. 

 

 

Ogłoszenie o przetargu.

Ofertę należy złożyć w sekretariacie Szkoły Podstawowej Nr 5 w Białymstoku ul. Kamienna 15 lub przesłać na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Termin składania ofert do dnia 14.08.2019 r. do godz.12.00

 

Rozstrzygnięcie - PDF

 

Zestawienie do oferty na dostawę: ziemniaków, owoców, warzyw, jaj pdf

Zestawienie do oferty na dostawę: chleba. pdf

Zestawienie do oferty na dostawę: mięso, wędliny, drób. pdf

Zestawienie do oferty na dostawę: woda mineralna niegazowana. pdf 

Zestawienie do oferty na dostawę: soków. pfd

Zestawienie do oferty na dostawę: ryby, mrożonki. pdf

Zestawienie do oferty na dostawę: nabiału, kasz, maki, makaronu, koncentratów, przypraw. pdf

 

Questing historyczny „W 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i Białystok.”

19198 czerwca 2019r. odbył się: Questing historyczny „W 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę i Białystok.” Gra została zorganizowana w ramach projektu – „Białystok – szlakiem dwóch miast. W setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę”. Wyprawa ulicami naszego miasta umożliwiła poznanie miejsc związanych z odzyskaniem przez Białystok niepodległości oraz historią Białegostoku przed wybuchem II wojny światowej.Zadaniem wszystkich uczestników podczas wędrówki było ułożenie hasła z ukrytych, na trasie i w wierszowanym tekście liter.
Do zabawy przystąpiło 21 uczniów naszej szkoły, z klas czwartych i piątych pod opieką 5 rodziców oraz 1 dziadka J Uczniowie w grupach mogli się dowolnie. Wszystkie drużyny po otrzymaniu instrukcji wyruszały w 10-cio minutowych odstępach. Podczas całej wędrówki liczyła się poprawność wykonania zadań oraz czas, w którym uczestnicy przemierzyli wyznaczoną trasę. Wszyscy uczniowie i opiekunowie, po wykonaniu wszystkich zadań, zadowoleni wrócili do budynku szkoły.

Wyniki rywalizacji drużyn:

I miejce – zajęła drużyna z klasy 5c w składzie: Antonina Kubicka, Anastazja Tokajuk, Jarek Kavetski, Bartek Kondrusiewicz. Zadania wykonali bezbłędnie i w najlepszym czasie.

2 1919II miejsce – zajęła drużyna uczennic z klas czwartych: Aleksandra Augustyniak i Maja Gawrońska z kl. 4d oraz Amelka Wolińska z kl. 4b.


III miejsce – zajęła drużyna w składzie: Grzegorz Wieremiejuk z kl. 5d oraz Małgorzata Bakun, Kamila Budna, Łukasz Feszler, Paweł Białobrzeski (wszyscy z klasy 4b).


3 1919Wyróżnienia otrzymały drużyny: Uczniowie z kl. 4a: Michał Sowul, Karina Wysztygiel, Michał Iwaniuk, Jakub Cybik oraz z kl. 5a: Ksawery Baczewski, Paweł Gobcewicz, Julia Kukowska i z kl. 5c Katarzyna Dmitruk z bratem Wiktorem.


Uczniom, Dziadkowi J i Rodzicom za wspólną zabawę dziękują i zapraszają na następny „Questing historyczny” nauczyciele:

Barbara Buńko, Wiesława Kolosa i Agnieszka Antczak 

Zakończenie roku szkolnego 2018/19

Galeria z zak. roku gimnazjum - zobacz
Galeria z zak. roku szk. kl. 8 - zobacz
Galeria z zak. roku kl. 1-3 - zobacz
Galeria z zak. roku kl. 4-5 - zobacz
Galeria z zak roku kl. 6-7 - zobacz

zak r218 czerwca - uroczystość zakończenia edukacji w Szkole Podstawowej Nr 5 (bez rozdania świadectw)

godz.17.00 - klasy VIII - sala gimnastyczna

godz.19.00 - klasy gimnazjalne - sala gimnastyczna

 

 

19 czerwca - zakończenie roku szkolnego klas I-VII

godz. 9.00 - klasy I-III - sala gimnastyczna,

godz. 9.00 - rozdanie świadectw dla kl.VIII i gimnazjum w salach

 

godz. 10.30 - klasy VI i VII - sal gimnastyczna

godz. 12.00 - klasy IV i V - sala gimnastyczna

 

Ogłoszenie o przetargu

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 5

im. Władysława Broniewskiego w Białymstoku,

ul. Kamienna 15

ogłasza pisemny przetarg na wynajem

2 m2 powierzchni użytkowej

na ustawienie automatu samosprzedającego

przekąski i napoje zimne.

 

Rozstrzygnięcie przetargu - PDF 

Dokumenty do pobrania:

  • Umowa najmu - pdf
  • Ogłoszenie o przetargu - pdf
  • Oświadczenie - pdf
  • Klauzula informacyjna - pdf
  • Oferta - pdf

 

 

Mamy w szkole wielkie Talenty!

matul mW X edycji Ogólnopolskiego konkursu literacko–plastyczno–fotograficznego: "Różnorodność przestrzenią dialogu. Moja mała ojczyzna – miejsce dialogu międzykulturowego”: uczennica Maria Matulewicz z kl. 6b zajęła III miejsce w kategorii – fotografia, zaś uczennica Justyna Adaszkiewicz z kl. 6b otrzymała wyróżnienie za wiersz:

"Podlasie-moja ojczyzna"

Widziałam wiele cudownych wierszy
Sławiących piękne polskie regiony,
lecz pragnę teraz opisać wierszem
Region, podlaski mój ulubiony

Tu nieskazitelna jest przyroda
czyste powietrze, lasy i woda
Tu niezależnie od pory i daty
Czekają parki i rezerwaty

Matulewicz AdaszkiewiczKoniecznie Puszczę zwiedź Białowieską,
Bo to ogromnych żubrów królestwo
Flora i fauna dotrzymają ci kroku
Byś nie zginął w podlaskim uroku

Nad Biebrzą pośród rozlewisk
Żyją w szuwarach jak przed wiekami
Wiele rodzajów ptactwa dzikiego
Strzeżone zawsze gęstymi mgłami

Możesz napotkać w miasteczku małym
Wieżę Kościoła, Cerkwi kopułę
Złoty półksiężyc ponad meczetem
Taką już mamy swoją kulturę.

4 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej Nr 26 w Białymstoku obie uczennice odebrały nagrody za swoje artystyczne dokonania. Opiekunem dziewcząt podczas konkursu była pani Agnieszka Antczak. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Lekcja otwarta

otw19

12 czerwca 2019r. w klasie 6a odbyła się otwarta lekcja języka polskiego zatytułowana: "Polskie symbole narodowe", którą poprowadziła Pani Katarzyna Sztok. Na zajęcia przybyły Panie Dyrektor: Agnieszka Sasinowska i Małgorzata Jabłońska oraz Panie: Elwira Bazyluk i Sylwia Lange. 

 

otw19 b

Całość została uatrakcyjniona między innymi prezentacją multimedialną, recytacją autorskiego wiersza naszej uczennicy oraz quizem. Interpretowaliśmy pojęcia: "wolność" i "patriotyzm". Całość zamknęliśmy wykonaniem wspólnej, pamiątkowej fotografii. Dzięki temu wydarzeniu uczniowie poczuli w swoich sercach miłość do Ojczyzny i pragnienie oddawania Jej szacunku.

Piotr Modzelewski z klasy 6a 

Szkolny Konkurs Grafiki Komputerowej "Natura" rozstrzygnięty.

MatulewiczSzkolny Konkurs Graficzny był skierowany do uczniów naszej szkoły. Zadaniem uczniów było opracowanie graficzne zdjęcia przedstawiającego naturę. Pracę można było wykonać w jednym z następujących programów: MS Paint, XnView, IrfanView, GIMP, PhotoShop, Photo Paint lub w dowolnym graficznym serwisie internetowym on-line. Uczestnicy konkursu przynosili swoje prace wydrukowane na kartkach A4. 

Matrenczyk

Z wszystkich dostarczonych prac zostaly wybrane cztery, które zajęły miejsca na podium.

 

I miejsce uzyskały prace należące do uczniów: Marii Matulewicz z kl. VIb (krajobraz) oraz Matyldy Matreńczyk z kl. 6c (mniszek). Te właśnie prace widzimy na obrazkach.

II miejsce zajął Antoni Adamowicz z kl. IVg

III miejsce zostało przyznane Małgorzacie Dylnickiej z kl. VIb

 

Dziękujemy za udział w konkursie
i gratulujemy odniesionego sukcesu!

Aneta Michalczuk
Mariola Łupińska
Jerzy Okrasiński

Księga Dżungli

fotoDnia 5 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej klas IV- VI uczestniczyli w spektaklu „ Księga Dżungli” w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Akcja bajki przeniesiona jest na teren dżungli miejskiej, wciąż dzikiej i bezwzględnej, kierującej się naturalnym prawem zwierzęcej, czy też raczej zezwierzęconej społeczności. Mowgli główny bohater, mały chłopiec, w którego postać wciela się Jakub Szydłowski doskonale oddaje charakter postaci. Świat egzotycznej dżungli nagle wyda nam się dziwnie znajomy. W twardych, krwiożerczych bestiach rozpoznamy świat wokół nas i nas samych? Wśród postaci zobaczymy tygrysa Shere Khana, który doskonale zna odwieczną tajemnicę władzy: żeby zapanować nad innymi, wystarczy ich skłócić. W spektaklu odnajdujemy przypowieść o władzy, uczeniu się na błędach, o akceptacji inności i mocy przyjaźni, jednym słowem propozycja dla dużych i małych, dla całej rodziny. Wspaniała muzyka Jakuba Lubowicza, zaskakujące kostiumy Doroty Sabak i efekty multimedialne dopełniają to wspaniałe widowisko. Wszyscy uczniowie z wielkim zaciekawieniem śledzili wątki młodego bohatera i zapewne bardzo dobrze spędzili czas w gmachu Opery Podlaskiej, która kieruje do młodego widza swój repertuar.