obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Zakończenie V Edycji Konkursu Językowo-Plastycznego 'Mind-Maps' - „It is Christmas time”

25435154 948421071982099 353460624 oW dniu 14 grudnia 2017 roku gościliśmy w naszej szkole nauczycieli, rodziców uczniów oraz przedszkolaków z zaprzyjaźnionych placówek edukacyjnych w związku z uroczystym rozdaniem nagród w V Edycji Konkursu Językowo-Plastycznego 'Mind-Maps' - „It is Christmas time”. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać utalentowanych kolegów z innych szkół, wziąć udział w warsztatach językowo-plastycznych oraz quizach.

Najwięcej radości dostarczyło oczywiście spotkanie ze Świętym Mikołajem, który opowiadał świąteczne legendy, rozdawał słodkości oraz wręczał nagrody. Było wesoło, słodko i brokatowo… Wszystkim jeszcze raz dziękujemy za wspólnie spędzony czas, życzymy Wesołych Świąt i zapraszamy do wzięcia udziału w VI edycji konkursu w przyszłym roku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii - zobacz

 

Malowane kolorami pory roku, która już odchodzi

    20171105 180547 2Malowane kolorami pory roku, która już odchodzi Tegoroczna jesień dobiega końca…. Ale jeszcze o niej słów kilka…. W listopadzie w czasie zajęć plastyki uczniowie opowiadali kolorami o najbardziej kolorowej porze roku. Powstały malarskie prace przedstawiające „Jesień dynamiczną”, „Zadumę jesienną”, „Panią jesień grającą na skrzypacach”, „Pejzaż jesienny”.

    Część z tych prac wzięła udział w VII Podkarpacim Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Pod kolorowym parasolem jesieni” zorganizowanym przez Rzeszowski Dom Kultury. Na konkurs napłynęło 2851 prac z 413 placówek z całej Polski. Wśród tak ogromnej liczby prac jury doceniło dzieła uczniów z naszej szkoły.

Czytaj więcej: Malowane kolorami pory roku, która już odchodzi

II miejsce w VII Edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Adama Mickiewicza

mariolllllllllll 1W dniu 30.11.2017r. uczennica klasy III c Joanna Kurylonek brała udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Adama Mickiewicza organizowanym przez SP Nr 3 w Białymstoku. Zarówno konkurencja jak i tematyka konkursu nie była łatwa Joanna  recytując trudny utwór podjęła wyzwania i podołała mu wysmienicie zajmując II miejsce w mieście.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukceców młodej artystce.

 

 

 

 

 

 

Udział w VII MIĘDZYNARODOWYM DNIU TABLICZKI MNOŻENIA

eee
Uczniowie klas 3a, 3b, 3c postanowiły sprawdzić się w dziedzinie tabliczki mnożenia i w związku z tym wzięliśmy udział w "VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia". Przez dłuższy czas ćwiczyliśmy umiejętności mnożenia poprzez gry i zabawy. Następnie sprawdzaliśmy się w specjalnych teścikach. Wyniki były bardzo dobre, wiele osób nie popełniło żadnego błędu. Uczniowie otrzymali specjalne certyfikaty. To niezwykłe, że znaleźliśmy się w grupie 3885 szkół z różnych państw, które przystąpiło do tej akcji  

Pan dyrektor docenił także starania naszych uczniów, zakupujac nam specjalne karty do nauki i doskonalenia umiejetności mnożenia i dzielenia. Dziękujemy! 

 

 

XI edycja Wojewódzkiego Konkursu Kolęd i Piosenki Świątecznej „Niech Kolęda się niesie po świecie…”

DSC 0451 2Dnia 8 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 12 w Białymstoku odbyła się XI edycja Wojewódzkiego Konkursu Kolęd i Piosenki Świątecznej „Niech Kolęda się niesie po świecie…”. Honorowy patronat nad uroczystością sprawował Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku oraz Podlaski Kurator Oświaty. Celem konkursu było propagowanie i pielęgnowanie polskiej tradycji śpiewania kolęd oraz upowszechnianie kultury innych narodów poprzez teksty obcojęzyczne. Miło nam poinformować, iż uczennica klasy IVc Zuzanna Breczko zdobyła wyróżnienie zaprezentowała kolędy: „Zielony świerk” „ Feliz Navidad” przy akompaniamencie ukulele. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych.  

Zobacz FILM

Czytaj więcej: XI edycja Wojewódzkiego Konkursu Kolęd i Piosenki Świątecznej „Niech Kolęda się niesie po świecie…”

Sukces naszej uczennicy w ogólnopolskim konkursie plastycznym

20171205 181836Marysia Matulewicz z klasy V B zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie dla dzieci i młodzieży „Odyseje Piłsudskiego” zorganizowanym przez Dom Literatury w łodzi. Przyznano w nim trzy pierwsze miejsca i 12 wyróżnień w tym jedno dla naszej uczennicy. Praca Marysi wyróżniała się, spośród wyeksponowanych prac na wystawie pokonkursowej, oryginalną interpretacją tematu, co zapewne zwróciło uwagę jury. Większość nagrodzonych prac przedstawiało realistyczny wizerunek Marszałka – Marysia stworzyła dzieło na pograniczu abstrakcji.

   Konkurs był jednym z wydarzeń „Piłsudski – festiwal. Na 150 – lecie urodzin Marszałka”, był projektem realizowanym w ramach programu „Patriotyzm jutra” pod patronatem miedzy innymi Muzeum Historii, Polskiego Stowarzyszenia Wolnego Słowa i Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego. Festiwal trwał od 7 września do 15 grudnia.

Czytaj więcej: Sukces naszej uczennicy w ogólnopolskim konkursie plastycznym

Maraton Pisania Listów po raz trzeci w naszej szkole

    Napisaliśmy mnóstwo listów i mamy nadzieję, że uda nam się zmienić czyjeś życie!

Czym jest MARATON? To międzynarodowe wydarzenie, którego idea narodziła się w Polsce w 2001 r., w warszawskiej grupie lokalnej. Maraton Pisania Listów odbywa sie co roku w weekend w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia).

    Dzięki Maratonowi dochodzi do upowszechniania wiedzy na temat wolności i praw człowieka. Akcja opiera się na założeniu, że poszanowanie praw człowieka jest wspólną sprawą całego społeczeństwa.

Zapraszamy do obejrzenia filmu! Link: https://youtu.be/uiR_ZDA2Mkc

 

Rozstrzygnięcie V Edycji MIEJSKIEGO KONKURSU JĘZYKOWO-PLASTYCZNEGO 'MIND-MAPS’(MAPA MYŚLI) 'IT’S CHRISTMAS TIME’.

weronikaSerdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom V edycji konkursu za udział w twórczym działaniu - tym razem o tematyce świątecznej.
Nadesłano do nas 127 prac ze szkół podstawowych oraz oddziałów przedszkolnych w Białymstoku.

28.11.2017 r. komisja w składzie p. Małgorzata Jabłońska, p. Jolanta Jasiuk, p. Małgorzata Andraszek, p. Renata Grzybowska dokonała wyboru najbardziej kreatywnych i poprawnych pod względem językowym prac. Ogółem przyznano 25 nagród.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Życzymy Wesołych Świat i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.
Po odbiór „nagród z niespodzianką” zapraszamy wszystkich zwycięzców wraz z opiekunami do siedziby Szkoły Podstawowej Nr 5 im. Władysława Broniewskiego dnia 14 grudnia o godzinie 10.00 (sala nr 5A, II piętro).

Wyniki konkursu - PDF

 Do zobaczenia.


Organizatorzy konkursu:

p.Renata Grzybowska,

p.Jolanta Jasiuk,

p.Małgorzata Andraszek