deutsch plusf1 formatkey jpg w320m WEB EKRAN

Należymy do sieci szkół Deutsch Plus - Projekt pod patronatem Goethe Institut w Warszawie oraz Ambasady Niemiec w Polsce Od roku szkolnego 2019/2020 Szkoła Podstawowa nr 5 należy do prestiżowej sieci szkół w Polsce (wyróżnienie plakietką Deutsch Plus). Deutsch Plus to projekt pod patronatem Goethe-Institut w Warszawie oraz Ambasady Niemiec w Polsce wspierający szkoły w działaniach na rzecz języka niemieckiego. Projekt ten przyniesie wiele korzyści dla szkoły oraz uczniów m.in. :

- możliwość udziału w ogólnopolskim konkursie wraz z atrakcyjnymi nagrodami

- dodatkowa godzina języka niemieckiego dla klas 7 w formie zajęć kreatywnych z języka niemieckiego

- udział w jednym z trzech oferowanych projektów ogólnopolskich na temat muzyka, gotowanie, czy ochrona środowiska

- spotkania z młodymi ludźmi z Niemiec

- udział w wymianie uczniowskiej online (e-twinning)

- udział w bezpłatnych lekcja Skype

- zniżki przy przystąpieniu do egzaminów Goethe-Institut z możliwością przeprowadzenia ich bezpośrednio w szkole.

Koordynatorem projektu jest nauczyciel języka niemieckiego Emilia Radziwońska.