Mała książka – wielki człowiek”

124239544 1334708973533121 7352007730189550886 nNasza biblioteka szkolna włączyła się w kampanię społeczną „Mała książka - wielki człowiek”,  organizowaną przez Instytut Książki. Kampania w tym roku, skierowana jest do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych. Jej celem jest zachęcenie pierwszoklasistów do czytania, rozwijania umiejętności rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, aż w końcu do czerpania przyjemność z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Każdy pierwszoklasista naszej szkoły otrzyma pakiet książeczek: „Pierwsze abecadło” oraz „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”. Książeczki zostaną wręczone uczniom podczas Pasowania na Czytelnika w bibliotece szkolnej. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Klasa 1b podczas zajęć bibliotecznych 5 listopada została włączona w poczet czytelników szkoły. Z tej okazji uczniowie otrzymali dyplomy, pakiet książeczek z projektu i samodzielnie wypożyczyli książki. Inne klasy pierwsze w poczet czytelników zostaną włączone po powrocie do szkoły