obr10a.jpgobr10a1-un.jpgobr15a1-un.jpgobr4a1-un.jpgobr6a1-un.jpgobr7a1-un.jpg

Medal „Diligentiae – za pilność”

trofimiuk102.09.2020 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia Medali „Diligentiae” za pilność. Ze Szkoły Podstawowej Nr 5 wyróżnienie to otrzymał Krzysztof Trofimiuk. Medalem została też uhonorowana Elżbieta Sorkowska - wychowawczyni Krzysia. Medal Diligentiae ustanowił w 1786 roku król Stanisław August Poniatowski dla uhonorowania najlepszych uczniów szkół Komisji Edukacji Narodowej.

 

W zapiskach historycznych czytamy, że król świętując w Białymstoku jubileusz 20–lecia koronacji wizytował białostocką szkołę i kazał sobie przedstawić najpilniejszych uczniów, których własnoręcznie dekorował medalami „Diligentiae”. Wyróżnienie „Diligentiae – za pilność” w formie okolicznościowego medalu i certyfikatu przyznawane jest przez Prezydenta Miasta Białegostoku co roku najpilniejszym uczniom i ich nauczycielom, a wręczane podczas inauguracji nowego roku szkolnego.

Krzysiowi i Pani Eli szczerze gratulujemy

i życzymy kolejnych sukcesów!

trofimiuk2