01slaider1.jpg01slaider3un.jpg7slaider8.jpg8slaider9.jpg9slaider11.jpg

Dzień Eko w naszej szkole

IMG 3796W środę 15.06 odbył się w naszej szkole Dzień Eko. Uczniowie klas 4-8 spotykali się ze specjalistami zajmującymi się ekologią zawodowo (pracownikami Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, Urzędu Miejskiego i Lasów Państwowych). Młodzież uczestniczyła w warsztatach ekologicznych (Ekowyzwania, Ochrona płazów), wykonywała plakaty, gazetki, rozpoznawała rośliny, wykonywała zielniki, zakładała ogródek kwiatowy, uczestniczyła w akcjach sprzątania miasta i w ekologicznej grze miejskiej. Uczniowie zapoznali się z działaniami podejmowanymi w Białymstoku (łąki kwietne, zielone przystanki, ochrona owadów). Klasy uczestniczyły w wycieczkach do Wodociągów Białostockich, Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, Nadleśnictwa Dojlidy, Epicentrum Nauki, ZOO, Muzeum Przyrodniczego przy UwB i rezerwatu Las Zwierzyniecki. Działania podejmowane przez poszczególne klasy były bardzo różnorodne, ale wszystkie przyczyniły się do wzrostu świadomości ekologicznej.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

zak r2

23 czerwca  (czwartek)

kl. I-III - godz. 17.00

kl. VIII - godz. 18.30

24 czerwca (piątek)

kl. IV-VI - godz. 9.00

kl. VII - godz. 10.30

PING-PONG i pufy w naszej szkole

Koło Fortuny

kolo fortuny2bW dn. 14.06.2022 Szkolne Koło Caritas zorganizowało akcję "Koło Foruny". Wolontariusze z klas 4-8 oddali na akcję swoje rzeczy, które można było wylosować. Dochód zostanie przekazany na pomoc Ukrainie.

Dziękujemy wolontariuszom za pomoc w zorganizowaniu fantów i przeprowadzenie akcji a uczniom z naszej szkoły i ich rodzicom za otwartość serca.

kolo fortuny3

kolo fortuny1

Szkolne Budżety Partycypacyjne

Od września 2021 roku nasza szkoła przystąpiła do projektu Szkolne Budżety Partycypacyjne. Za nami szkolenia koordynatorów, lekcje pokazowe, pisanie projektów, promocja pomysłów, głosowanie i zakup zwycięskich projektów. We wtorek 7.06.2022 Pan Doktor Bogdan Wróbel uroczyście oddał do użytku stoły do tenisa stołowego i pufy do siedzenia. Nasz korytarz na I piętrze stał się miejscem relaksu i zabawy. 10.06.2022 roku podczas II Forum Edukacji Obywatelskiej otrzymaliśmy tytuł Lidera Szkolnych Budżetów Partycypacyjnych.

certyfikat szbp2022

Uczennica naszej szkoły Michalina Skiepko została wyróżniona jako najlepszy mówca debaty oksfordzkiej.

Michalina debata

Zapraszamy do obejrzenia galerii

Mamy Certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka!

Klasy 1 a i 1 b razem z wychowawczyniami Jolą Jasiuk i Marzeną Szpiczko w tym roku szkolnym wzięły udział w programie edukacyjnym Akademia Bezpiecznego Puchatka. Zajęcia związane były z bezpieczeństwem- w domu, szkole, na drodze, w internecie i w towarzystwie rówieśników. Puchatek i jego przyjaciele przygotowali dla nas zestawy wskazówek, filmów, ćwiczeń oraz zabaw, dzięki którym wiemy jak dbać o swoje bezpieczeństwo i innych. Edek Kredek był nauczycielem bezpieczeństwa w szkole, Sygnałek uczył nas jak bezpiecznie zachowywać się na drodze, Lucek Klucek to straznik domowego bezpieczeństwa, Klawik był przewodnikiem po świecie internetu, a Serdeczniak to specjalista w budowaniu bezpiecznych relacji z rówieśnikami. Na koniec należało sprawdzić swoje wiadomości w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa. Test składał się z 12 pytań, które rozwiązywaliśmy na zajęciach komputerowych. Jak widać poradziliśmy sobie super z testem, gdyż otrzymaliśmy certyfikat Akademii Bezpiecznego Puchatka. Teraz możemy spokojnie jechać na wakacje- z nami bezpiecznie!

akademia bezp puchatka 13

Nasza laureatka i finalistki konkursu "8 Wspaniałych"

8 wspanialych 2022bW dniu 6.06.2022 w auli Pałacu Branickich odbyła się uroczysta gala konkursu "8 Wspaniałych".

Finalistkami konkursu zastały Natalia Krzywiec i Dominika Onikijuk.

Kapituła przyznała tytuł laureata i statuetkę Michalinie Skiepko.

Gratulujemy!

8wsp 1 2022

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Władysława Broniewskiego ogłasza nabór

na wolne stanowisko pracy specjalista ds. finansowych.

Ogłoszenie - pobierz

Kwestionariusz osobowy - pobierz